درباره آزمایشگاه و مرکز تخصصی تشخیص طبی سهند کتاب مرجع تخصصی تشخیص ناباروری

نگارش :‌دکتر مجتبی علیاری

درباره آزمایشگاه و مرکز تخصصی تشخیص طبی سهند پرسش و پاسخ

پاسخ به سوالات علمی عمومی و تخصصی

به نام خداوند جان وخرد

 دکترعلیاری

 من دکتر مجتبی علیاری ، موسس و مسئول فنی آزمایشگاه سهند تهران هستم. 

درآذر ماه سال ۱۳۴۹درشهرستان خوی آذربایجان غربی متولد شدم.درسال ۱۳۶۸ در رشته علوم آزمایشگاهی از  دانشگاه علوم پزشکی تبریز پذیرفته و در سال ۱۳۷۶ در همان دانشگاه با مدرک دکترای علوم آزمایشگاهی فارغ التحصیل گردیدم . از شهریور ماه همان سال دوره طرح نیروی انسانی خود را بعنوان رئیس آزمایشگاههای مرکز بهداشت شهرستان گنبد کاووس آغاز نمودم و در طول مدت دو سال طرح خود تحولات اساسی در ساختار و گردش کار آزمایشگاههای مرکز بهداشت  بوجود آوردم.در سال ۱۳۷۷ به همراه یکی از دوستان پاتولوژیست، آزمایشگاه  پاتو بیولوژی پاستور را بعنوان اولین آزمایشگاه پاتوبیولوژی گنبد کاووس تاسیس نمودم که سالیان متمادی آزمایشگاهنمونه استان گلستان محسوب می شد. 

از سال  ۱۳۷۸بعنوان استاد در دانشگاه آزاد علی آباد کتول مشغول بکار شده وبرای دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی و پرستاری ، دروس پایه پزشکی را تدریس نمودم و در این مدت چندین چندین پروژه علمی دانشجویی را برای دانشجویان دانشگاه مذکور رهبری کردم.

درسال ۱۳۸۴ به تهران عزیمت کرده و آزمایشگاه سهند تهران را تاسیس نمودم و  دوره تدریس خودم را در دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال از سر گرفتم.

در سال ۱۳۹۱ ، باعنایت بهاینکه مشاهده می کردم زوجین گرفتار ناباروری تازمان رسیدن به تشخیص علت ناباروری متحمل هزینه های اقتصادی و روحی - روانی قابل توجهی می شوند و بسیاری از آنها زمان طلایی باروری را بدلیل مدون  نبودن روند تشخیص ناباروری از دست میدهند ، مطالعه در حیطه تشخیص آزمایشگاهیناباروری را آغاز نمودم و به این هدف در آزمایشگاه یک تیم تحقیق و توسعه (R&D) تشکیل دادم و این فعالیت تا به امروز کماکان ادامه دارد و حاصل آن استقرار روشهای مدرن تر و جدیدتر تشخیص ناباروری در آزمایشگاه سهند می باشد.

ازسال ۱۳۹۴ ، بعنوان مدرس تکنیک IUI در انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی شروع به فعالیت نمودم و دوره های آموزشی متعددی را بصورت تئوری و کارگاه عملی آموزشی در این خصوص برگزار نمودم . از همان سال همکاری با انجمن متخصصین شاغل در باروری و ناباروری ایران را شروع کرده و کنفرانسها و کلاسهای باز آموزی متعددی را با همکاری انجمن مذکور برگزارکردم که این تلاش و همکاری کماکان ادامه دارد.

 

تلاش من و همکارانم در آزمایشگاه سهند حول دو محور کماکان ادامه دارد.

۱- تلاش در جهت بهبود کیفیت  و بروز تر نمودن فعالیتهای روتین آزمایشگاهی.

۲- تلاش در راستای استقرار روشهای مدرن تر و جدیدتر در حوزه تشخیص ناباروی با عنایت به اینکه متاسفانه آمار زوجین نابارور ، در کمال تاسف در ایران بالاتر از آمارهای موجود بین المللی است.

 

 

کروکی آزمایشگاه سهند

 آدرس : تهران ، خیابان شهید بهشتی ، چهارراه اندیشه ، خیابان سهند ، شماره ۶

 تلفن :‌ ۸۸۵۲۹۸۱۳ - ۰۲۱  |  تلفکس : ۸۸۵۴۴۱۵۷-۰۲۱

 ارتباط آنلاین با بخشهای مختلف

Top
توجه ما از کوکی ها برای بهبود عملکرد وب سایت استفاده میکنیم . ادامه استفاده از سایت به معنی پذیرفتن این امکان است . More details…
×

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف عمومی و تخصصی در شبکه های اجتماعی با ما همراه باشید

network telegram  کانال تلگرام عمومی

network telegram  کانال تلگرام ویژه پزشکان

network insta  اینستاگرام آزمایشگاه سهند

network Twitter  توییتر آزمایشگاه سهند

network linkedin  شبکه لینکد این آزمایشگاه سهند